HAVEL & PARTNERS: úspěšný příběh pokračuje…

5. 1. 2018

Zdroj: Forbes (1/2018)

HAVEL & PARTNERS je s 200 právníky a celkem zhruba 400 zaměstnanci největší nezávislou právnickou firmou ve střední Evropě. Tato moderní, inovativní kancelář, která do konce loňského roku působila pod názvem Havel, Holásek & Partners, má na svém kontě prestižní ocenění za odbornost, kvalitu služeb, výjimečnou značku a je nejžádanějším zaměstnavatelem mezi právnickými kancelářemi. Změna názvu, která byla po odchodu Jana Holáska v roce 2014 již po několik let na spadnutí, ale neznamená odklon od dosavadní firemní trajektorie: „Změnil se jen název, my ne,“ říká řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Kancelář založila až v roce 2001 pětice mladých právníků s cílem poskytovat špičkové služby tuzemským i mezinárodním klientům. Následoval nepřetržitý personální a ekonomický růst, a to i v době globální finanční krize. Dnes kancelář disponuje nejkomplexnějším poradenstvím pro všechny právní oblasti i klíčová podnikatelská odvětví, což na konci loňského roku potvrdily výsledky české soutěže Právnická firma roku; HAVEL & PARTNERS získala nejvyšší ratingy ve všech 15 odborných kategoriích a vyhrála hlavní cenu pro domácí kancelář.

Nejstabilnější klientela

Kancelář má jednu z nejstabilnějších klientských základen na trhu. Pracuje pro více než tisíc klientů, včetně cca 70 z 500 největších světových společností podle publikace Fortune 500 či poloviny společností zařazených do žebříčku největších českých firem Czech Top 100. Kancelář také radí zhruba 150 klientům z žebříčku nejbohatších Čechů a Slováků – k tomu má od roku 2008 specializovaný tým, který je s počtem více než 20 seniorních právníků a daňových odborníků včetně společníků kanceláře zdaleka největší na česko-slovenském trhu.

Transakční poradenství

Mezi vlajkovou loď kanceláře patří zejména poradenství při nákupech, prodejích či fúzování firem v nejrůznějších odvětvích od nemovitostí po bankovní služby. Právní tým pro tuto oblast s více než 60 právníky včetně 13 partnerů kanceláře je největším ve střední a východní Evropě. Ročně úspěšně dokončí až 100 podnikových nebo nemovitostních transakcí. Od roku 2006 kancelář realizovala více než 500 transakcí o celkové hodnotě téměř 20 miliard EUR.      

Mezinárodní dosah a spolupráce

Komunikace ve 12 světových jazycích, 70 % případů s mezinárodním prvkem, úzká spolupráce s předními mezinárodními právnickými firmami po celém světě, avšak bez exkluzivního vztahu s kteroukoli z nich. I to je vizitka kanceláře, jejíž klienti mají přístup k mezinárodním i lokálním znalostem a odbornosti prostřednictvím více než 30 tisíc právníků v přibližně 160 zemích světa. „Naši kancelář vyhledávají špičkové mezinárodní a zahraniční právnické firmy nemající pobočku v ČR, na Slovensku či v zemích střední a východní Evropy. Zastupujeme např. 8 z  10 nejprestižnějších mezinárodně působících amerických právnických firem,“ uvádí Jaroslav Havel.

TOP zaměstnavatel, silná značka, špičkové zázemí

Úspěšnou firmu nelze podle Havla vybudovat bez kvalitních lidí. Proto firma pod jeho vedením klade velký důraz na získávání a další rozvoj talentovaných začínajících právníků i seniorních advokátů s širokou praxí a zkušenostmi. O tom, že to dělá dobře, svědčí, že je již tři roky po sobě nejžádanějším zaměstnavatelem v oboru práva dle české soutěže TOP Zaměstnavatelé. Firma však neinvestuje pouze do kvalitních zaměstnanců, ale i do nových technologií, které podporují rozvoj jejích obchodních strategií.

Kancelář se profiluje také jako chytrá, inovativní a ekonomicky stabilní firma se silnou značkou. Je trojnásobným držitelem titulu Czech Business Superbrands, který monitoruje nejlepší značky na českém trhu. Získala také řadu dalších ocenění týkajících se značky či ekonomické stability. 

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross