Tým HAVEL & PARTNERS právním poradcem u venture kapitálové investice do Photoneo

20. 12. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS asistovala jako právní poradce při jedné z největších venture kapitálových investic na Slovensku. Zajišťovali jsme právní služby pro investory Credo Ventures a Earlybird Digital East Fund, ale také pro samotný slovenský start-up Photoneo, který při úspěšném dokončení investičního kola (Serie B) získal nový kapitál celkem 21 milionů dolarů, tedy téměř půl miliardy korun.  

Na transakci se za HAVEL & PARTNERS podíleli specialisté na M&A a venture kapitál – partner Václav Audes, senior advokát Tomáš Navrátil, advokátka Ivana Gajdošová a koncipientka Kristína Očenášová, kteří pro klienty zajistili komplexní právní poradenství související s investicí.

Investičního kola se kromě Credo Ventures a Earlybird Digital East Fund účastnili i další investoři – IPM Group (globální správce aktiv zaměřující se na technologické společnosti) společně s Venture to Future Fund a dalšími fondy.

Photoneo se specializuje na výzkumné a vývojové aktivity v oblasti technologie 3D snímání a pro roboty naváděné zrakem a zaměřuje se i na nová komplexní řešení pro plně automatizovaná distribuční centra. Nově získaný kapitál chce Photoneo využít ke zrychlení výroby technologie 3D senzorů, které umožňují robotům rozeznávat tvary, orientovat se v prostoru a třídit zboží, a investuje ho také do automatizovaného řešení pro vyřizování a expedici objednávek v e-shopech, kterým je nový produkt BRIGHTPICK.

Jan Žižka, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Photoneo, říká: "Potenciál této technologie automatizace skladů nové generace je obrovský, protože je vysoce flexibilní, dá se rozšířit a maximalizuje výkonnost s minimálním úsilím. Pomáhá optimalizovat procesy, šetřit místo a ve srovnání s manuální prací zvýšit efektivitu třikrát až pětkrát."

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross