HAVEL & PARTNERS posílil advokát a specialista na právo duševního vlastnictví a informačních technologií Tomáš Havelka

13. 9. 2018

Poradenskou skupinu HAVEL & PARTNERS zaměřenou na informační technologie, telekomunikace, média, e-commerce a ochranu osobních údajů (nyní zejména v souvislosti s obecným nařízením o  ochraně osobních údajů – GDPR) rozšířil advokát Tomáš Havelka. V týmu, který je jedním z největších s  touto specializací v České republice a na Slovensku, bude mít na starosti zejména problematiku práva duševního vlastnictví, komplikovaných IT a licenčních smluv a právní řešení komplexních IT projektů. Díky znalosti nizozemštiny a francouzštiny se také více zaměří na klienty z Nizozemí a Belgie.     

„Tomáš je velkou posilou našeho týmu se zkušenostmi ze zahraničí, kde se IT právu intenzivně věnoval nejenom studijně, ale i během své praxe v advokacii a veřejné správě. U nás se zapojí do poradenství pro nejvýznamnější subjekty působící v oblasti informačních technologií a investory, kteří se při rozšiřování svých portfolií zaměřují na investice do technologických firem,“ říká k nástupu nového kolegy vedoucí týmu a partner kanceláře Robert Nešpůrek.

Tomáš Havelka vystudoval magisterský obor Právo a právní věda a bakalářský obor Politologie a evropská studia na Univerzitě Palackého v Olomouci. Zároveň studoval magisterský program Internet, intellectuele eigendom en ICT na Vrije Universiteit Amsterdam a absolvoval studjní pobyt na Katholieke Universiteit v belgické Lovani. Jako stážista působil v Bruselu u Stálého zastoupení České republiky při Evropské unii a v Bruselu absolvoval rovněž stáž u České podnikatelské reprezentace při Evropské unii (CEBRE).

Před nástupem do HAVEL & PARTNERS pracoval nejprve jako advokátní koncipient, posléze jako advokát v advokátní kanceláři Heyninck & Partners. Zahraniční právní praxi získal v  ICTRecht B.V., přední nizozemské kanceláři působící v oblasti práva ICT.

Tomáš hovoří kromě rodné češtiny plynně anglicky, nizozemsky a francouzsky.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross