HAVEL & PARTNERS podpořila mezinárodní projekt Plant-for-the-Planet

23. 7. 2020

V rámci pro bono programu poskytl odborný tým HAVEL PARTNERS pod vedením partnera kanceláře Ondřeje Floriána právní poradenství unikátnímu celosvětovému projektu Plant-for-the-Planet při založení jeho hnutí v České republice. Organizace se již ve světě zasloužila o vysazení 13 miliard stromů a svůj globální cíl reforestace 1 bilionu stromů nyní představuje i v Česku.

Na počátku pozoruhodné iniciativy stála nenápadná školní prezentace devítiletého Felixe Finkbeinera z Mnichova, který přišel s nápadem, aby děti v každé zemi na světě zasadily jeden milion stromů, což by znamenalo opravdu významné snížení emisí CO2 na celé planetě. Hnutí má v současnosti téměř 90 000 dětských ambasadorů a získalo si podporu napříč všemi věkovými i sociálními kategoriemi. Jeho cílem je iniciovat zasazení jednoho bilionu stromů. Toto množství by dokázalo pohltit až 2/3 všech dosavadních emisí CO2 a tím tak oddálit predikovaný nárust teploty na naší planetě až o 15 let. Tohoto cíle chce organizace dosáhnout edukací mládeže, spoluprací s firmami napříč všemi odvětvími a crowdfundingováním výsadby stromů v rozvojových zemích skrze mobilní aplikaci Plant-for-the-Planet. Aktuálně je možné projekt podpořit také na neziskové platformě DARUJME.cz.

„Jsme opravdu hrdí, že jsme se mohli v rámci našeho bezplatného právního poradenství zapojit do takto zajímavého projektu. Rád bych poděkoval všem svým kolegyním i kolegům, kteří se na projektu podíleli, a to nejen v souvislosti s právním poradenstvím. Řada z nich se zapojila i do aktivní výsadby stromů po celé republice,“ říká Ondřej Florián, partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS, který projekt zaštítil.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross