HAVEL & PARTNERS exkluzivním přispěvatelem za Česko a Slovensko v projektu Distribution Law Center

9. 11. 2021

Odborný tým kanceláře HAVEL & PARTNERS se zapojil do mezinárodního projektu Distribution Law Center (DLC) vedeného přední bruselskou kanceláří contrast. Cílem této unikátní platformy je vytvořit webové stránky, na nichž budou na jednom místě kompletně dostupné relevantní informace a pravidla týkající se dodavatelsko-odběratelských vztahů pro více než 27 jurisdikcí.

Odborníci HAVEL & PARTNERS se podílí na přípravě průběžného informačního servisu, včetně newsletterů určených pro zahraniční i tuzemské kontakty. Záměrem těchto aktivit je maximálně připravit klienty i odbornou veřejnost na velké změny v oblasti distribučních vztahů. V roce 2022 totiž dojde k významné revizi nařízení o blokových výjimkách a pravidel pro posuzování tzv. vertikálních dohod. Tato změna se dotkne téměř všech distribučních vztahů, které bude třeba modifikovat.

„Jde o unikátní projekt zaměřený na soutěžněprávní a obchodněprávní otázky spojené s distribucí zboží v Evropě. DLC má ambici stát se univerzálním právním hubem pro kohokoli, kdo chce distribuovat své zboží ve více státech Evropské unie. Na jednom místě zde v přehledné a srozumitelné formě získá základní informace o právní úpravě a rozhodovací praxi soutěžních úřadů a soudů ve více než 27 jurisdikcích,“ přibližuje partner Robert Neruda.

HAVEL & PARTNERS je exkluzivním přispěvatelem platformy za Česko a Slovensko. Řadí se tak k dalším významným evropským právnickým firmám, které na projektu spolupracují a které tvoří celounijní síť expertů na tuto oblast. Za HAVEL & PARTNERS na projektu spolupracují spolu s Robertem Nerudou i partner Štěpán Štarha, senior advokát Radek Riedl, advokát Vladislav Bernard a další odborníci kanceláře pro oblast nastavení a úprav distribučních vztahů.

Díky mezinárodní spolupráci projekt nabídne komplexní přehled právních aspektů distribučních systémů nejen podle unijního práva, ale také odpovídající podmínkám jednotlivých zahraničních právních řádů.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross