Ing. Tomáš Pavlica

Patentový zástupce, Evropský patentový zástupce
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
tomas.pavlica@havelpartners.cz
Právní specializace

Tomáš Pavlica se specializuje na poskytovaní služeb v oblasti patentového práva klientům z ČR i zahraničí. Primárně se zaměřuje na problematiku ochrany vynálezů českých klientů a pomoc při vyhledávání optimální strategie pro ochranu jejich vynálezu v zahraničí. Jako patentový zástupce a evropský patentový zástupce zastupuje klienty nejen před Úřadem průmyslového vlastnictví v Praze, ale i před Evropským patentovým úřadem (EPO) a před Světovou organizací pro duševní vlastnictví (WIPO). Rovněž je oprávněn zastupovat klienty před Úřadem Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO). 

V rámci své praxe spolupracoval s řadou českých i zahraničních vynálezců při získání ochrany jejich vynálezů v České republice. Poskytoval komplexní služby patentového zástupce pro řadu významných českých firem při získávání ochrany pro jejich vynálezy, včetně vytváření přihlášek vynálezů, užitných vzorů a jejich zastupování před Úřadem průmyslového vlastnictví a Evropským patentovým úřadem. Poskytoval jim rovněž konzultace a doporučení strategie pro ochranu v zahraničí, a to jak v rámci EU tak i mimo ni.  

Před příchodem do naší kanceláře působil ve dvou renomovaných advokátních a patentových kanceláří v Praze, v poslední i na pozici partnera kanceláře.

Doporučení mezinárodních publikací

Tomáš Pavlica je uveden jako doporučený odborník pro oblast patentového práva v mezinárodní publikaci IAM Patent 1000.

Členství v profesních sdruženích

 • Komora patentových zástupců
 • EPI
Jazyky
český, anglický
Vzdělání
 • České vysoké učení technické v Praze, Fakulta elektrotechnická, Praha (1986), titul Ing.
 • Postgraduální studium na Queen Mary and Westfield College v Londýně se specializací na duševní vlastnictví v rámci vzdělávání mladých právníků a patentových zástupců (1992)
 • Institut průmyslově právní výchovy při Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze (1994)
 • poradenství významné české společnosti při ochraně jejich vynálezů v České republice a v zahraničí
 • poradenství ohledně porušování patentových práv klientů třetími stranami
 • poradenství ohledně možného porušování práv vyplývajících z patentů vlastněných třetími stranami
 • poradenství českým vynálezcům při získání optimální strategie pro ochranu jejich vynálezů v zahraničí, zejména v rámci EU, v Asii a v Severní Americe
 • vytváření přihlášek vynálezů pro řadu českých klientů
 • zastupování českých a zahraničních klientů před Evropským patentovým úřadem (EPO)
 • zastupování českých klientů před Světovou organizací duševního vlastnictví (WIPO) v případě jejich mezinárodních patentových přihlášek podle Dohody o patentové spolupráci (PCT)
Články - Rubriky
Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS rozšiřuje praxi práva duševního vlastnictví o tým H&P Patents zaměřený na komplexní servis klientům při vyhledávání optimální strategie v oblasti průmyslového vlastnictví zahrnující získání ochrany patentem, užitným vzorem nebo průmyslovým vzorem v České republice, na Slovensku i v zahraničí. H&P Patents dále poskytuje služby při získání dodatkových ochranných osvědčení a při validacích evropských […]
Autoři: Robert Nešpůrek, Ivan Rámeš, Tomáš Pavlica, Kateřina Trzaska, Tomáš Havelka NOVÝ SYSTÉM BUDE MÍT DOPAD NA VŠECHNY EVROPSKÉ PATENTY, I TY JIŽ EXISTUJÍCÍ. JSTE PŘIPRAVENI? Od 1. června 2023 vstoupí v účinnost systém tzv. jednotného evropského patentu (JP). S ním zahájí fungování i zcela nová instituce – Jednotný patentový soud (JPS). Připravovaný mechanismus tak přinese největší […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross