Mgr. Jana Zapletalová Koláčková

Právní expertka
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
jana.zapletalova@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Jana Zapletalová Koláčková se specializuje na oblast rodinného práva a farmaceutického a zdravotního práva.

Jana se v oblasti rodinného práva zaměřuje především na poskytování právních porad a zastupování klientů v řízeních o úpravu poměrů k nezletilým dětem. Klientům poskytuje poradenství v oblasti nastavení péče o nezletilé děti, styku nerezidentního rodiče i osoby blízké s nezletilými dětmi a výživného pro nezletilé i zletilé děti, a to jak ve fázi jednání o mimosoudních dohodách, tak v rámci zastupování před soudy. Zároveň zastupuje klienty při vymáhání nároků neprovdaných matek, výživného (ne)rozvedených manželů i dětí, a v dalších situacích souvisejících s rozpadem vztahu. V souvislosti s tím se věnuje i řešení otázek spojených se společným jměním manželů, a to jak nastavení jeho fungování, tak jeho vypořádání.

V oblasti farmaceutického a zdravotnického práva se zaměřuje především na sektor léčivých přípravků, zdravotnických prostředků, kosmetiky a zdravotních služeb, interakce se zdravotnickými odborníky a organizacemi (tzv. compliance agenda), distribuci, klinické hodnocení, cenovou a úhradovou regulaci a reklamu.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře Jana působila ve veřejném sektoru – téměř dva roky pracovala v Sekci pro lidská práva Úřadu vlády, během prvního předsednictví ČR v Radě EU jako náměstkyně ministryně pro lidská práva. Následně téměř dva roky působila na Nejvyšším správním soudě jako asistentka soudce a poradkyně analytického oddělní. Poté začala pracovat jako akademická pracovnice na Justiční akademii, kde byla více než 13 let zodpovědná za vzdělávání opatrovnických soudců a soudkyň.

Členství v profesních sdruženích
Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický, francouzský
Vzdělání
  • Masarykova univerzita, Právnická fakulta, Brno (2014), titul Mgr., Právo a právní věda
Články - Rubriky

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross