Mgr. Dita Krumlová

Advokátka
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
dita.krumlova@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Dita Krumlová se specializuje na právo hospodářské soutěže, právo významné tržní síly v oblasti potravinářských a zemědělských produktů, compliance a smluvní právo.

V oblasti soutěžního práva poskytuje právní poradenství týkající se zejména distribučních a kartelových dohod, zneužití dominantního postavení a otázek souvisejících se spojováním podniků. Během své praxe získala řadu zkušeností s aplikací zákona o významné tržní síle a nekalých obchodních praktikách při prodeji zemědělských a potravinářských produktů. Ve všech těchto oblastech se zapojila nejen do posuzování zvažovaných projektů klientů, ale též do jejich zastupování před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže a v rámci navazujícího soudního přezkumu. Díky svému zaměření na oblast smluvního komerčního práva je pak klientům schopna poskytnout komplexní právní poradenství při revizi jejich dodavatelsko-odběratelských smluv nejen z pohledu soutěžněprávních aspektů, ale i zákona o významné tržní síle a smluvního práva.

V oblasti compliance se podílí na přípravě a realizaci odborných školení ze soutěžního práva a práva významné tržní síly pro zaměstnance a vedení společností, hloubkových soutěžněprávních auditů či compliance manuálů zpracovaných na míru jednotlivým klientům.

V akademické sféře se zabývá a publikuje na téma vertikálních omezení hospodářské soutěže v e-commerce sektoru.

Spolupráci s naší advokátní kanceláří zahájila již během svého studia v roce 2016. Následně pracovala na pozici advokátní koncipientky, na kterou plynule navázala v pozici advokátky.

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický, francouzský
Vzdělání
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2019), titul Mgr.
  • University of East Anglia, Law School, Norwich (2017-2018)
  • komplexní právní poradenství a zastupovaní klientů v šetřeních a správních řízeních před ÚOHS ve věci údajného zneužití významné tržní síly, včetně úspěšné přípravy závazků k odstranění závadného stavu
  • zastupování nadnárodní společnosti v řízení před ÚOHS ve věci údajné kartelové dohody
  • právní poradenství významným výrobcům a distributorům v souvislosti s nastavením jejich distribučních smluv
  • hloubkové soutěžněprávní audity nadnárodních společností působících v oblastech výroby spotřebního zboží a potravinářství
  • realizace školení pro zaměstnance a vedení předních českých i nadnárodních společností

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross