Když úspěch spojuje

18. 6. 2021

Zdroj: Estate (červen2021)

Jako inovativní lídr advokátního trhu pomáhá právnická kancelář HAVEL & PARTNERS klientům rozvíjet jejich byznys a již 20 let je provází na jejich cestě za úspěchem. Sama se přitom dokázala od nuly vypracovat na špičku středoevropské advokacie. Kancelář díky této zkušenosti, nejsilnějšímu právnímu týmu na českém i slovenském trhu a unikátnímu know-how buduje s klienty dlouhodobá strategická partnerství a společně s nimi roste a rozvíjí se přesně v duchu motta „úspěch spojuje“. „Z právního a daňového pohledu vedeme klienta jeho byznysem, dokážeme naplnit jeho vize a cíle, a to i díky tomu, že se umíme podívat na jeho podnikání z manažerské a podnikatelské perspektivy,“ vysvětluje řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Česko-slovenská jednička s mezinárodním dosahem

Kancelář založilo v roce 2001 pět mladých právníků. Začínali od nuly v malé kanceláři, kde seděli kolem jednoho stolu na krabicích od počítačů. Dnes sídlí HAVEL & PARTNERS na prestižní adrese v centru Prahy ve Florentinu, má kanceláře v 5 českých městech a v Bratislavě, její obrat přesahuje miliardu a s počtem 240 právníků a daňových poradců a s celkem 500 spolupracovníky je největší nezávislou kanceláří ve střední Evropě. Pravidelně sbírá prestižní globální i domácí ocenění za odbornost i kvalitu služeb, důvěryhodnou značku i nejžádanějšího zaměstnavatele.

2500 klientů

Jedním z hlavních pilířů již 20letého úspěchu HAVEL & PARTNERS je mimořádný vztah s klienty. Ten zdaleka nekončí poskytováním právních či daňových služeb, ale vede k velmi úzkému a dlouhodobě systematicky budovanému strategickému partnerství.

Ke klientům kanceláře patří velké mezinárodní společnosti i nejvýznamnější české a slovenské firmy. Je mezi nimi 150 z 500 největších světových společností podle publikace Fortune 500, téměř 50 společností zařazených do žebříčku největších českých firem Czech Top 100, ale také nejvýznamnější čeští i slovenští podnikatelé, investoři a majitelé či manažeři firem a také třetina nejbohatších Čechů a Slováků.   

Zvětšit náskok před ostatními

HAVEL & PARTNERS je komerčně orientovaná právnická firma nové generace. Špičkový tým, aktivní přístup a komplexní nabídka právních a daňových poradenských služeb – to jsou její hlavní konkurenční výhody. Kancelář se stala lídrem i díky unikátnímu modelu fungování.  „Pracujeme v týmech sestavených nejen podle právních specializací, ale i podle jednotlivých podnikatelských oborů, v nichž neustále sledujeme všechny trendy a dál se vzděláváme. Rozumíme tak lépe oblastem, v kterých naši klienti podnikají,“ říká Jaroslav Havel.

Zkušení odborníci kanceláře se přitom soustředí plně na klienta a jeho byznys a intenzivně s ním pracují tak, aby získal náskok před ostatními. Velkými výhodami jsou přitom jejich obchodní rozhled (business intelligence), podnikatelské a manažerské znalosti, ale i zkušenosti s mezinárodním rozměrem poradenství. Kancelář za dvě dekády klientům asistovala v téměř 110 zemích po celém světě a až 70 procent jejích případů má zahraniční prvek.


The best of HAVEL & PARTNERS

2001

U zrodu kanceláře stojí pětice mladých právníků se zkušenostmi z předních mezinárodních a domácích právnických firem. „Naší představou bylo vybudovat v Česku vlastní kancelář podle mezinárodního modelu, která by poskytovala komplexní právní servis potřebný pro byznys. Od začátku jsme tvrdě pracovali a investovali jsme nejen do rozvoje kanceláře, ale také do špičkových právníků,“ vzpomíná Jaroslav Havel. Jako nováček na trhu se pod značkou Havel & Holásek kancelář profiluje jako nezávislá domácí právnická firma se zaměřením na špičkové služby českým i mezinárodním klientům.

2006

S rostoucí velikostí firmy se postupně rozšiřuje i dosah právních služeb, a to nejen v rámci ČR. Kancelář otvírá v Ostravě první pobočku mimo Prahu a míří i za hranice, kde se jí daří získávat klienty na klíčových trzích v Německu, Velké Británii i Severní Americe.

2008

Klíčovou specializací kanceláře je již od jejího založení M&A, v počtu realizovaných transakcí se stává poprvé jedničkou v České republice. Jako vůbec první na česko-slovenském trhu vytváří kancelář také poradenskou skupinu specializovanou na služby pro privátní klientelu. Chce být i blíž klientům na Slovensku, zakládá proto pobočku v Bratislavě.

2009

Ekonomickou krizi vnímá kancelář jako příležitost. Navzdory vrcholící recesi nabírá další právníky, přizpůsobuje své služby potřebám trhu i klientů a roste v tržbách, vzniká také další kancelář v Brně. V době krize tak firma získává rozhodující náskok před konkurencí a zaujímá pozici lídra česko-slovenského trhu.

2012

Kancelář je nejdynamičtěji rostoucí advokátní firmou v celé Evropě.

2015

Firma potvrzuje pozici ekonomicky nejsilnější advokátní kanceláře v zemi a je také nejlepší, klientsky nejoblíbenější a studenty nejžádanější advokátní kanceláří v České republice.

2018

Společnost mění značku na HAVEL & PARTNERS, všechny pobočky zaznamenávají dvouciferný růst a zásadně roste i zisk. Firma otvírá v Olomouci již pátou kancelář. 

2019

HAVEL & PARTNERS významně posiluje daňovou praxi, obrat celé skupiny poprvé přesahuje miliardu korun a vzniká šestá pobočka v Plzni.

2020

V době krize kancelář opět zvyšuje náskok před konkurencí, obratem reaguje na situaci na trhu a na potřeby klientů a přizpůsobuje se jim. Stává se absolutním vítězem soutěže Právnická firma roku, získává i nejprestižnější globální ocenění Chambers Europe Awards pro nejlepší kancelář v ČR, dál rostou obrat i zisk. Významně se zvyšuje i počet klientů, kterých je přes 2,5 tisíce.

2021

„Vážíme si důvěry našich klientů, která je pro nás již 20 let velkým závazkem a zároveň i motivací pro další roky. Naším cílem je chránit a rozvíjet naše vynikající renomé a hodnoty, které se s HAVEL & PARTNERS pojí, jako jsou individuální přístup, komplexní praktická řešení, respekt, důvěra a loajalita. Chceme být nadále inovativní firmou, která je klientům dlouhodobým strategickým partnerem v jejich byznysu,“ říká Jaroslav Havel.  

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross