HAVEL & PARTNERS přispěla v USA k řešení sporu o porušení patentového práva

20. 4. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS komplexním právním poradenstvím přispěla k vyřešení sporu týkajícího se žaloby ve Spojených státech za údajné porušení patentového práva produktu brněnské společnosti ZONER software. Firmu ve sporu zažalovala firma, která patentovanou technologii nijak prakticky nevyužívá, ani nevytváří reálnou byznysovou hodnotu, pouze zneužívá patent k vymáhání poplatků za údajné porušení práv.

HAVEL & PARTNERS ve spolupráci s partnerskou kanceláří Greenberg Traurig zastupovala v USA brněnskou firmu ZONER software. Ta je významným producentem a distributorem softwaru a také předním poskytovatelem internetových služeb souvisejících s prezentací na internetu a e-komercí. Sídlí v Brně a s pobočkami na Slovensku, v Maďarsku, Japonsku a USA zaměstnává přes 100 lidí. Firma vyvinula fotografický editor Zoner Photo Studio, který je dnes v Česku nejpoužívanějším programem pro úpravu fotografií, po celém světě ho využívá více než 10 milionů uživatelů a patří mezi desítku nejúspěšnějších programů pro úpravu fotografií.

ZONER software ve Spojených státech zažalovala firma, která skupuje patenty nebo patentové přihlášky (např. od start-upů nebo od společností v insolvenci) a rozesílá pak předžalobní výzvy na společnosti, které by potenciálně mohly patent porušovat.

Specializovaný tým pro oblast duševního vlastnictví vedený partnerem Ivanem Rámešem, spolu se senior advokátem Tomášem Havelkou a koncipientem Vojtěchem Zavadilem, poskytl ve sporu firmě ZONER software odbornou právní pomoc. Ta zahrnovala vedle posouzení opodstatněnosti žaloby a vyhodnocení, zda klient může porušovat patent protistrany, také řízení následného mimosoudního jednání, které nakonec ukončilo soudní spor uzavřením dohody o narovnání.

Kancelář svým aktivním a profesionálním přístupem k řešení tohoto sporu v oblasti duševního vlastnictví významně přispěla k tomu, že protistrana přistoupila na mimosoudní jednání a v rámci dohody o narovnání také přijala podmínky požadované klientem HAVEL & PARTNERS, které byly diametrálně odlišné od těch, jakým byla ZONER software vystavena na začátku sporu.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross