Rodinné právo v aktuální praxi soudů - střídavá péče, péče o jmění, participační práva dítěte a vypořádání společného jmění manželů (online)

21. 04. 2023, 09:00 - 12:00
Přednášející:
Renáta Šínová (PrF UPOL, HAVEL & PARTNERS), Veronika Bočanová (HAVEL & PARTNERS)

Seminář zaměřený na aktuální judikaturu Ústavního soudu, Nejvyššího soudu a případně dalších článků soudní soustavy v otázkách rodinného práva. Přednášející se budou zabývat zejména judikaturou ÚS ke střídavé péči za rok 2022, ve kterém byla vydána stěžejní rozhodnutí. Předměte budou předpoklady střídavé péče a její překážky včetně vzdálenosti a nástup do dvou základních škol. Dále bude diskutována otázka péče o jmění včetně práva na vyúčtování, realizace participačních práv dítěte a zohlednění názoru nezletilého v soudním řízení a konečně též i recentní judikatura k společnému jmění manželů ke zohlednění vnosů a zápočtů.

OBSAH SEMINÁŘE:

  • aktuální judikatura k péči o nezletilé dítě (nálezy a rozhodnutí ÚS za rok 2022)
  • aktuální judikatura k participačním právům dítěte (participační práva dítěte a jejich realizace, zohlednění názoru nezletilého)
  • aktuální judikatura k péči o jmění nezletilého 
  • právo na vyúčtování v judikatuře a právní úpravě 
  • judikatura k vypořádání společného jmění manželů
  • diskuse

ONLINE forma

Akce bude přenášena živě s maximálním uživatelským komfortem, můžete ji sledovat z jakéhokoliv zařízení s internetem - z počítače, tabletu či mobilního telefonu. Není třeba nic instalovat, stačí libovolný webový prohlížeč. S přednášejícími můžete v reálném čase komunikovat prostřednictvím chatovacího nástroje. Po ukončení akce Vám budou zaslány prezentace a odkaz na záznam videa.

Akce bude přenášena živě a veškeré informace o přístupu a dalších technických pokynech Vám zašleme na Váš email nejpozději 24 hodin před začátkem.

Cena:
Základní cena každého semináře činí 2.490,- Kč bez DPH.

Pro více informací nás kontaktujte na emailu akademie@havelpartners.cz. Přihláška na seminář je závazná. Po jeho proběhnutí vám bude vystavena faktura.

Registrace na seminář

Akademie - přihláška

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

SÍDLO AKADEMIE HAVEL & PARTNERS A MÍSTO KONÁNÍ SEMINÁŘŮ:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross