Nové stavební právo – velká věcná novela stavebního zákona a jednotné environmentální stanovisko podle zákonů č. 148, 149 a 152/2023 Sb. (online i fyzická účast)

09. 06. 2023, 09:00 - 12:00
Přednášející:
Jiří Buryan/Matěj Potměšil (HAVEL & PARTNERS)

Pro velký zájem opakujeme ve větším detailu a v aktuálním znění výklad reformy stavebního práva, která nabude účinnosti 1.1./1.7. 2024. Seminář již plně zohledňuje velkou věcnou novelu, nový zákon o jednotném environmentálním stanovisku a doprovodný zákon, které byly přijaty Parlamentem a právě v pondělí vyšly ve Sbírce zákonů pod č. 148, 149 a 152/2023 Sb. Výsledný obsah reformy stavebního práva představí specializovaní stavební advokáti HAVEL & PARTNERS, kteří se podíleli na původním návrhu nového stavebního zákona a sledovali legislativní proces jeho změn.

OBSAH SEMINÁŘE:

Změny v novém stavebním právu, (staro)nová soustava stavebních úřadů, změny v dotčených orgánech a detailnější prezentace následujících témat:

  • vliv upravených přechodných ustanovení na přípravu a povolování staveb a na tvorbu projektových dokumentací
  • praktické příklady jednotlivých postupů při přechodu na nové stavební právo
  • praktické důsledky přijetí zákona o jednotném environmentálním stanovisku pro povolování staveb
  • procesní změny i v odvolacím řízení související s apelačním principem
  • komunikace s dotčenými orgány, vydávání a koordinace závazných stanovisek
  • očekávané změny v oblasti požadavků na výstavbu dle dosud nepřijaté nové vyhlášky Ministerstva pro místní rozvoj
  • diskuse

Seminář bude přenášen živě formou videokonference s maximálním uživatelským komfortem. Můžete jej sledovat z jakéhokoli zařízení s internetem – z počítače, tabletu či mobilního telefonu. Není třeba nic instalovat, stačí libovolný webový prohlížeč. S přednášejícím můžete v reálném čase komunikovat prostřednictvím chatovacího nástroje. Po skončení semináře Vám zašleme prezentaci a odkaz na záznam videa.

Další z možností bude také fyzická účast, u nás ve společnosti na adrese: Na Florenci 2116/15, Florentinum A, 7. patro, 110 00  Praha 1.

Cena:
Základní cena každého semináře činí 2 490 Kč bez DPH.

Pro více informací nás kontaktujte na emailu akademie@havelpartners.cz. Přihlašovací údaje a bližší informace k semináři Vám budou zaslány nejpozději 8.6.2023. Přihláška na seminář je závazná. Po jeho proběhnutí vám bude vystavena faktura.

Registrace na seminář

Akademie - přihláška

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

SÍDLO AKADEMIE HAVEL & PARTNERS A MÍSTO KONÁNÍ SEMINÁŘŮ:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross