eIDAS 2.0 a EU Wallet: příležitosti a výzvy (online)

03. 05. 2024, 09:00 - 12:00
Přednášející:
Jakub Dozbaba (HAVEL & PARTNERS), Adam Jareš (DIA)

Představíme Vám revoluční změny v oblasti elektronické identifikace osob a služeb vytvářejících důvěru (elektronické podpisy, elektronické pečetě, elektronická časová razítka a další). Ty přináší aktualizované evropské nařízení eIDAS (tzv. eIDAS 2.0), které má konečně finální podobu. Změny vám představíme za účasti zástupce z Digitální a informační agentury, která má na starost začlenění institutů eIDAS 2.0 do českého prostředí. 

Proč je nařízení eIDAS 2.0 pro nás tak důležité? Nejenže definuje budoucí směr digitální identity a transakcí, ale také zavádí evropskou peněženku digitální identity jako základní pilíř pro bezpečnou elektronickou identifikaci osob i celoevropsky sjednocené, dostupnější a důvěryhodnější elektronické podepisování. Peněženka má potenciál radikálně změnit či zjednodušit způsob, jakým jednáme v digitálním světě, a nabízí nové možnosti pro rozvoj obchodních aktivit a posílení digitální důvěry napříč EU. Organizace, která efektivně implementuje evropskou peněženku digitální identity, si nepochybně zajistí konkurenční náskok před ostatními.  

Tento seminář je určen pro vedoucí pracovníky, právníky, technology a rozhodovací orgány ve veřejném i soukromém sektoru, kteří chtějí hrát aktivní roli v budoucím digitálním ekosystému. 

OBSAH SEMINÁŘE:

  • Právní rámec a obsah nařízení eIDAS 2.0 
  • Vysvětlení klíčových pojmů a principů 
  • Adaptace nařízení eIDAS 2.0 do českého prostředí 
  • Evropská peněženka digitální identity a její využití v praxi 
  • Zavádění evropské peněženky digitální identity v ČR 
  • Služby vytvářející důvěru včetně představení nových služeb a jejich využití v praxi 
  • Vize, očekávání a diskuse. 

Seminář bude přenášen živě formou videokonference s maximálním uživatelským komfortem. Můžete jej sledovat z jakéhokoli zařízení s internetem – z počítače, tabletu či mobilního telefonu. Není třeba nic instalovat, stačí libovolný webový prohlížeč. S přednášejícím můžete v reálném čase komunikovat prostřednictvím chatovacího nástroje. Po skončení semináře Vám zašleme prezentaci a odkaz na záznam videa.

Cena:
Základní cena každého semináře činí 2.490,- Kč bez DPH.

Pro více informací nás kontaktujte na emailu akademie@havelpartners.cz. Přihláška na seminář je závazná. Po jeho proběhnutí vám bude vystavena faktura.

Registrace na seminář

Akademie - přihláška

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

SÍDLO AKADEMIE HAVEL & PARTNERS A MÍSTO KONÁNÍ SEMINÁŘŮ:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross