HAVEL & PARTNERS jako lídr v oblasti inovací právních služeb přichází s novou službou Certoo, která poskytuje nezpochybnitelný a bezpečný důkaz o autorství

13. 12. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS v reakci na potřeby klientů přichází s dalším inovativním řešením. Pod značkou Certoo nabízí unikátní možnost získat nezpochybnitelný, bezpečný a neměnný důkaz o autorství dokumentů či dat. Certoo chrání vlastnictví pomocí nevyvratitelného blockchain časového razítka a certifikátu o vlastnictví, které by do budoucna mohly sloužit také jako platné důkazy u soudu.

Projekt Certoo vznikl ve spolupráci advokátní kanceláře s technologickou společností ARTinii Production s cílem přinést nejmodernější řešení pro právní problémy, se kterými se HAVEL & PARTNERS v oblasti práva duševního vlastnictví ve své praxi setkává.

„V dnešní době je nesmírně obtížné efektivně zabránit nedovolenému kopírování díla nebo jeho napodobování. Vidíme v praxi, jak je pro klienty v případě sporu často složité prokázat, že jsou autory konkrétního díla. Projekt Certoo chce tento problém vyřešit, a to za pomoci nejmodernějšího technologického nástroje – blockchainu. Jsme lídrem v oblasti inovací právních služeb, a protože propojení práva a technologií nás baví a vidíme v něm velký potenciál, vytvořili jsme tento společný blockchainový projekt,“ vysvětluje partner kanceláře Robert Nešpůrek.

Prostřednictvím účtu na Certoo získá klient přístup ke svému soukromému úložišti a může na něj nahrát jakýkoli soubor nebo složku, kterou chce chránit. Certoo soubory zašifruje a uloží jejich digitální záznam v podobě zašifrovaného kódu na blockchain.

Pomocí blockchainu je takto možné chránit autorství k digitálním dílům nebo dílům nedigitálním, ale převedeným do digitální formy. Můžou to být typicky fotografie, architektonický návrh, hudba či jiný zvukový záznam, ale i texty – třeba článek, smlouva, vědecká práce nebo závěť.

Blockchain je technologie skládající se z datových bloků, jež jsou vzájemně provázány. Vzhledem k řetězení bloků je tak prakticky nemožné data v blockchainu neoprávněně změnit, což poskytuje silnou ochranu vložených dat. Otisk autorství v blockchainu je tedy bezpečnou a prokazatelnou variantou ochrany autorského díla.

K potvrzení autorství na blockchainu slouží takzvaný blockchainový certifikát. Ten obsahuje identifikační údaje autora (jméno, bydliště, rok narození atd.), informace o zapsaných údajích na blockchainu a také datum certifikace. To umožňuje dokázat, že určitý soubor byl opravdu v konkrétní chvíli ve vašem držení. Certoo je tak jednoduchý online nástroj, který umožňuje rychlou a jednoduchou certifikaci vlastnictví jakýchkoliv digitálních souborů.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross