Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, slovenský, anglický
Vzdělání:
Masarykova Univerzita, Právnická fakulta, Brno (2010), titul Mgr.
Masarykova Univerzita, Ekonomicko-správní fakulta, Brno (2009) titul Bc.
John Marshall Law School, Chicago, USA (2009), stipendijní studijní pobyt


Mgr. Bc. Štěpán Štarha

Partner

Štěpán Štarha se specializuje na oblast práva informačních systémů a telekomunikací, práva duševního a průmyslového vlastnictví, práva na ochranu osobních údajů, smluvního práva a na mezinárodní právo soukromé. Primárně se přitom zaměřuje na právní aspekty tvorby a používání děl chráněných autorským právem, právní aspekty implementace informačních systémů a na licencování počítačových programů. V této oblasti je aktivně činný i v rámci přednáškové činnosti.

V oblasti práv duševního a průmyslového vlastnictví se zaměřuje na přenos technologií, včetně transferu technologií ve vědě a výzkumu, a na ochranu designových a ochranných známek.

Štěpán se v naší kanceláři podílel od roku 2010 na všech hlavních transakcích v oblasti informačních technologií, poskytoval poradenství řadě soukromých společností, včetně největších bank, ale také orgánům veřejné správy ohledně implementace klíčových informačních systémů. Stejně tak poskytoval poradenství největším softwarovým společnostem při řešení komplexních sporů týkajících se práva informačních technologií.

Poskytuje právní poradenství na Slovensku, kde působí jako usazený evropský advokát, ale také v České republice. Je též členem AIJA – International Association of Young Lawyers.

Štěpán vystudoval kromě Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně také její Ekonomicko-správní fakultu. Zahraniční zkušenosti pak získal na John Marshall Law School v Chicagu.

V naší advokátní kanceláři pracuje od roku 2009, kdy nejdříve působil v Praze a Brně. Partnerem kanceláře se spoluzodpovědností za vedení bratislavské kanceláře je od roku 2018.    

Transakce

  • poradenství nadnárodní společnosti zabývající se implementací informačních systémů ve věci smluvních vztahů se státními orgány České republiky
  • poradenství světovému výrobci obuvi ve věcech ochrany práv k průmyslovému vlastnictví, a to zejména vymáhání práv z průmyslových vzorů a ochranných známek
  • poradenství českým společnostem v otázkách smluvních vztahů k informačním systémům a počítačovým programům
  • zastupování strojírenské společnosti v mezinárodní arbitráži týkající se smlouvy o rezervaci výrobní kapacity
  • poradenství poskytovateli podpory z veřejných zdrojů ve věci podpory výzkumu, vývoje a inovací
  • poradenství nadnárodní společností zabývající se implementací informačních systému ve věci lokalizace smluv pro české právní prostředí

Členství v profesních sdruženích

  • Česká advokátní komora
  • Slovenská advokátní komora
  • AIJA – International Association of Young Lawyers
Oblasti specializace
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup