Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, anglický
Vzdělání:
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (1999), titul Mgr.


Mgr. Marek Vojáček

Partner

Marek Vojáček se specializuje zejména na poskytování právních služeb českým a slovenským investičním skupinám při transakcích v oblasti restrukturalizací a insolvenčního řízení, fúzí, akvizic a prodejů podniků. V rámci kanceláře je specialistou zejména na transakce s prvky insolvence či restrukturalizace a transakce s portfolii nedobytných pohledávek. V poslední době řídil například poskytování právních služeb při konkurzním řízení ohledně Union banky, a.s. (největší konkurzní řízení v historii České republiky).

Dále opakovaně zastupoval různé mezinárodní finanční skupiny při koupi portfolií nedobytných pohledávek od specializované státní finanční instituce či od různých nestátních finančních institucí. Také se specializuje na řešení komplexních sporů, včetně řešení sporů v oblasti fúzí a akvizic.

Jeho typické projekty spočívají v poskytování poradenství významným českým, slovenským a mezinárodním společnostem i fyzickým osobám při vedení komplexních sporů a v situacích s prvkem úpadku a dále v poskytování poradenství při blokových prodejích a vymáhání portfolií pohledávek.

Před založením naší advokátní kanceláře v roce 2001 pracoval po dobu několika let pro mezinárodní právnickou firmu Linklaters.

Doporučení mezinárodních publikací

Mezinárodní ratingové publikace PLC Cross-border, IFLR 1000, Chambers Europe a European Legal Experts jej doporučují jako předního odborníka na problematiku konkurzů a restrukturalizací, řešení sporů a obchodního práva.

Transakce

Jako vedoucí právní poradce působil v celé řadě významných transakcí realizovaných v uplynulých letech v České republice, na dalších takovýchto transakcích se významně podílel, jedná se například o:

  • největší insolvenční řízení v historii České republiky
  • zastupování přední české banky jako insolvenčního navrhovatele a největšího věřitele při úpadku realitního developera
  • zastupování veřejnoprávní korporace (obce) ve sporu v řádu miliardy Kč týkajícím se privatizace bytového fondu
  • opakované zastupování zahraničních fondů a domácích investorů při nákupu portfolií nedobytných korporátních pohledávek a pohledávek za spotřebiteli v hodnotě desítek miliard českých korun
  • zastupování finančních institucí a investorů při vymáhání portfolií nedobytných korporátních pohledávek a pohledávek za spotřebiteli v hodnotě desítek miliard českých korun

Členství v profesních sdruženích

  • Česká advokátní komora
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup