Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, anglický
Vzdělání:
Masarykova univerzita, Právnická fakulta, Brno (2000), titul Mgr.


Mgr. Richard Otevřel

Counsel

Richard Otevřel se specializuje na právo duševního a průmyslového vlastnictví, IT, ochrany osobních údajů a také na obecnější otázky práva EU a veřejnoprávní regulace. Vede pracovní skupinu poskytující komplexní právní služby v oblasti ochrany osobních údajů a ochrany osobnosti.

V oblasti práv duševního a průmyslového vlastnictví se zaměřuje především na ochranu průmyslových vzorů a ochranných známek a dále na transfer technologií ve vědě a výzkumu, včetně jejich komercionalizace. V oblasti IT se věnuje zejména obchodněprávním aspektům licenčních a implementačních smluv a veřejnoprávní regulaci v oblasti služeb elektronických komunikací.

Příkladem praxe z oblasti práva EU je poradenství související s přímo použitelnými právními předpisy (čerpání finančních prostředků z EU), s regulací v oblasti ochrany spotřebitele, veřejných zakázek a koncesních smluv aj.

Před nástupem do naší advokátní kanceláře a po absolvování základní vojenské služby, kde působil na pozici právního poradce velitele praporu, pracoval tři roky na různých právních pozicích na Ministerstvu spravedlnosti ČR, naposledy jako ředitel mezinárodního odboru. Zajišťoval například příslušné úkoly Ministerstva související s aproximací práva České republiky před vstupem do EU, koordinoval a účastnil se vyjednávání o evropských právních předpisech po přistoupení České republiky do EU, včetně účasti v odborných orgánech Evropské komise, vypracování vyjádření České republiky v rámci řízení před Soudním dvorem EU či sjednávání mezinárodních smluv v oblasti civilní a trestní justiční spolupráce. Je členem rozkladové komise Ministerstva kultury ČR.

Doporučení mezinárodních publikací

V roce 2014 byl vybrán nezávislou mezinárodní publikací Who's Who Legal jako jeden z předních mezinárodních odborníků v České republice pro oblast informačních technologií.

Významné případy právního poradenství

  • poradenství ústřednímu orgánu státní správy v souvislosti s přípravou komplexní právní úpravy (dílčí součást širší vysokoškolské reformy)
  • poradenství zdravotnickému zařízení v souvislosti s projektem celosvětového významu při čerpání finančních prostředků z fondů EU
  • poradenství při zajištění práv duševního vlastnictví a smluvní dokumentace s výrobcem polovodičů významné evropské společnosti poskytující mobilní platební zařízení
  • realizace komplexního konceptu ochrany osobních údajů v rámci významné sportovní asociace
  • poradenství v oblasti ochrany osobních údajů významné světové společnosti poskytující on-line hotelové rezervační systémy
  • poradenství světoznámému výrobci obuvi v souvislosti s vymáháním práv průmyslového vlastnictví v obchodní síti na území ČR

Členství v profesních sdruženích

  • IAPP (International Association of Privacy Professionals)
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup