Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, anglický
Vzdělání:
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2012), titul Ph.D.
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2005), titul JUDr.
Západočeská univerzita v Plzni, Fakulta právnická, Plzeň (2003), titul Mgr.
Manchester Metropolitan University, School of Law, Velká Británie (2001–2002)


JUDr. Petra Sochorová, Ph.D.

Counsel
 
Petra Sochorová se specializuje zejména na pracovní právo, právo sociálního zabezpečení, obchodní právo, právo obchodních společností a fúze a akvizice.

V oblasti pracovního práva se zaměřuje především na přípravu smluvní dokumentace pro top manažery a členy statutárních orgánů obchodních společností, pracovněprávní aspekty restrukturalizací, včetně due diligence a vyjednávání s klíčovými manažery a odborovými organizacemi v rámci akvizičního a restrukturalizačního procesu. Dále se specializuje i na kolektivní vyjednávání, převody zaměstnanců, propouštění, vysílání zaměstnanců či nakládání s osobními údaji.

Pravidelně přednáší a přispívá do publikací věnovaných pracovnímu právu a dalších periodik v České republice i v zahraničí.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracovala nejdříve jako právnička na Úřadu pro dohled nad družstevními záložnami a následně jako advokátní koncipientka v advokátní kanceláři Kocián Šolc Balaštík.

Doporučení mezinárodních publikací

V letech 2010–2017 byla vybrána nezávislou mezinárodní organizací Who's Who Legal jako jeden z předních mezinárodních odborníků na oblast pracovního práva. Prestižní publikace Chambers and Partners Law Firm Directory Yearbook of the Czech Republic and Best Lawyers ji označuje jako doporučovaného odborníka v České republice pro oblast pracovního práva.

Transakce

 • poradenství největšímu low cost evropskému leteckému dopravci při založení pobočky v České republice, nastavení pracovněprávních vztahů a následné restrukturalizaci skupiny, včetně problematiky převodu zaměstnanců, otázek mezinárodní mobility a aplikace zahraničního pracovního práva na pracovněprávní vztahy v České republice
 • poradenství významnému výrobci spotřební elektroniky při ukončování pracovních poměrů členů top managementu, včetně řešení otázek souvisejících s osobními údaji zaměstnanců
 • poradenství mezinárodnímu výrobci elektrického ručního nářadí při restrukturalizaci skupiny, ukončení výroby, hromadném propuštění a přeshraničním převodu zaměstnanců
 • poradenství přednímu celosvětovému výrobci a dodavateli betonových směsí při vyjednávání narovnání s klíčovým manažerem
 • poradenství přednímu celosvětovému vývojáři modelů technologií CAD při kolektivním vyjednávání
 • poradenství významné mezinárodní finanční skupině při vytvoření společného podniku s největší skupinou společností poskytujících pojišťovací a finanční služby na českém trhu v hodnotě zhruba 3 miliard EUR (jedna ze tří největších transakcí v oblasti M&A v dějinách ČR)
 • poradenství největšímu evropskému leteckému dopravci při plánované akvizici českého národního dopravce
 • poradenství technologické burze při zamýšlené akvizici majoritního podílu v české burze cenných papírů

Členství v profesních sdruženích

 • Česká advokátní komora
 • European Employment Lawyers Association
 • Kolegium expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a pracovních vztahů
 • Czech Employment Lawyers Association
 • Poradkyně Ministerstva práce a sociálních věcí ČR
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup