Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, anglický, německý
Vzdělání:
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2015), titul Mgr.
Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2016), titul JUDr.
University of Central Lancashire (UCLAN), Erasmus+


JUDr. Samuel Král

Advokát

Samuel Král se specializuje na právo duševního vlastnictví, právo informačních technologií a telekomunikací, právo kybernetické bezpečnosti, veřejné soutěže v IT a franchisingu, smluvní vztahy mezi podnikateli a právní due diligence  v uvedených oblastech. 

V oblasti práva duševního vlastnictví se věnuje zejména autorskému právu, průmyslovému vlastnictví, softwarovému právu, architektonickému právu a jejich ochraně.

V oblasti práva informačních technologií se zabývá hlavně právem informačních systémů veřejné správy, kybernetické bezpečnosti (včetně auditů), cloud computingem, opensource a free software licencemi, odpovědností poskytovatelů služeb informační společnosti a právem webových stránek a webových prezentací.

V oblasti práva veřejných zakázek se věnuje smluvní stránce zadávání veřejných zakázek na IT, účasti dodavatelů v těchto řízeních či zpracování odborných posudků a analýz dané problematiky, kybernetické bezpečnosti a informačním systémům veřejné správy (jak na straně zadavatelů, tak i dodavatelů). 

V oblasti franchisingu se specializuje na všechny aspekty smluvní dokumentace týkající se franšíz a využívání know-how.

V oblasti závazkového práva se zaměřuje na tvorbu a revizi obchodních smluv, smluv týkajících se práv k duševnímu vlastnictví a licenčních smluv a na tvorbu obchodních podmínek.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracoval více než tři roky pro Hospodářskou komoru České republiky, kde se zabýval zejména obchodním právem a připomínkováním zákonů a legislativy EU.

Transakce

 • vypracování smlouvy na implementaci a podporu informačního systému veřejné správy s celkovým plněním nad 100 mil. Kč
 • poradenství českým společnostem v otázkách smluvních vztahů k informačním systémům a počítačovým programům
 • příprava smlouvy na podporu informačního systému s hodnotou plnění nad 2 mld. Kč
 • poradenství softwarovým společnostem při nastavení licenčních modelů u technologií využívajících software poskytovaný na základě opensource a free software licencí
 • poradenství tuzemskému klientovi při zavádění cloudu v oblasti bankovních služeb
 • vypracování smluv na vývoj, podporu a rozvoj informačních systémů veřejné správy
 • poradenství tuzemským společnostem v oblasti duševního vlastnictví, např. v oblasti práv výkonných umělců, práv architektů, hudebníků apod.
 • příprava a poradenství smluvní dokumentace pro založení a vedení mezinárodní franšízy
 • poradenství poskytovatelům služeb informační společnosti s regulací odpovědnosti poskytovatelů v rámci EU a v oblasti ochrany a smluvního zajištění webových stránek
 • poradenství mezinárodním startupům i technologickým gigantům v oblastech regulace IT, smluvního zajištění v IT a regulace duševního vlastnictví
 • smluvní zajištění nákupu hardwaru pro soukromý i veřejný sektor

Členství v profesních sdruženích

 • Česká advokátní komora
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup