Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, anglický, francouzský, italský
Vzdělání:
Univerzita Karlova v Praze, Právnická fakulta (2013), titul Mgr.
Univerzita Karlova v Praze, Filozofická fakulta (2010), titul PhDr.
Université de la Sorbonne Nouvelle (Paris III)


Mgr. PhDr. František Neuwirth

Advokát

František Neuwirth se specializuje na oblast farmaceutického a zdravotnického práva, smluvního práva, práva duševního vlastnictví, nekalé soutěže, reklamy a na oblast veřejnoprávní regulace.

V oblasti farmaceutického a zdravotnického práva se zaměřuje především na sektor léčivých přípravků, zdravotnických prostředků, kosmetiky a zdravotních služeb, interakce se zdravotnickými odborníky a organizacemi (tzv. compliance agenda), distribuci, klinické hodnocení, cenovou a úhradovou regulaci a reklamu.

Před příchodem do naší kanceláře v roce 2015 pracoval téměř jeden rok u nadnárodního výrobce zdravotnických prostředků, kde se jako člen právního oddělení pro region EMEA věnoval převážně smluvní agendě a interakcím se zdravotnickými pracovníky a organizacemi. Předtím pracoval rok a půl u jiného nadnárodního výrobce zdravotnických prostředků, kde se zabýval implementací francouzské legislativy upravující zveřejňování údajů o platbách poskytovaných zdravotníkům. A ještě dříve pracoval téměř dva roky v mezinárodní advokátní kanceláři jako paralegal (právní asistent).

TRANSAKCE

 • obecné právní poradenství předním nadnárodním výrobcům léčivých přípravků a zdravotnických prostředků v každodenních záležitostech, především v oblastech obchodních smluv (distribuční smlouvy, logistické smlouvy, smlouvy o poskytování služeb), interakcí se zdravotnickými odborníky a organizacemi (konzultační smlouvy, grantové, darovací a sponzoringové smlouvy, podpora účasti na vzdělávacích akcích), reklamy a marketingu (posuzování reklamních materiálů včetně TV spotů, smlouvy o poskytování marketingových služeb, smlouvy o průzkumu trhu, osvětové kampaně) či klinického hodnocení a specifických léčebných programů (tzv. compassionate use)
 • poradenství rakouskému výrobci zdravotnických prostředků, léčivých přípravků a kosmetiky v souvislosti s plánovaným uvedením jeho výrobků na český trh
 • poradenství asociaci farmaceutických společností v oblasti regulace paralelních dovozů léčivých přípravků
 • poradenství americkému výrobci zdravotnických prostředků v oblasti úhradové regulace a tzv. notifikace zdravotnických prostředků
 • poradenství výrobci léčivých přípravků ohledně tržní exkluzivity léčivých přípravků pro vzácná onemocnění (tzv. orphan)
 • poradenství výrobci léčivých přípravků v souvislosti s poskytováním přeshraničního genetického vyšetření
 • poradenství výrobci inovativní baterie ohledně regulatoriky, vývoje prototypu (příprava smluvní dokumentace) a distribuce
 • poradenství v oblasti regulatoriky v souvislosti s akvizicí výrobce specifického typu automobilů
 • poradenství klientům v souvislosti s implementací zákona o registru smluv
 • poradenství biotechnologické společnosti vyvíjející specifický léčivý přípravek při vyjednávání mnohostranné, nadnárodní grantové a konsorciální smlouvy o výzkumu a vývoji, kde hlavní protistranou byla významná švédská univerzita
 • poradenství švédské biofarmaceutické společnosti ohledně smlouvy o dodávkách léčivého přípravku pro moderní terapii (tzv. advanced therapy)

ČLENSTVÍ V PROFESNÍCH SDRUŽENÍCH

 • Česká advokátní komora
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup