Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners obhájila pozici nejčastějšího poradce při fúzích a akvizicích ve východní Evropě

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners i v roce 2011 obhájila podle ratingové agentury Thomson Reuters prvenství v žebříčku právních firem, které v České republice, ale i v celé východní Evropě poskytovaly právní poradenství při fúzích a akvizicích. Kancelář Havel, Holásek & Partners se jako právní poradce účastnila 26 středně velkých fúzí a akvizic s hodnotou do 500 milionů dolarů. Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners je mezi prvními deseti advokátními kancelářemi jediným česko-slovenským zástupcem.

Největší česko-slovenská advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners získala prvenství v žebříčku agentury Thomson Reuters již počtvrté za sebou. Velice nás těší, že se nám v silné konkurenci významných mezinárodních kanceláří podařilo opět obhájit vedoucí pozici a že je naše účast při českých i mezinárodních transakcích klienty kontinuálně vyhledávána,“ uvedl Jaroslav Havel, zakládající partner advokátní kanceláře, a dodal: „Umístění si vážíme zejména proto, že reflektuje profesionální přístup a odbornost našich právníků a pozitivní hodnocení a důvěru ze strany klientů.“

Právníci advokátní kanceláře Havel, Holásek & Partners zastupovali klienty roce 2011 při téměř 60 podnikových transakcích, z nichž přibližně dvě třetiny byly úspěšně dokončeny. Naše kancelář se podílela zejména na větších českých a slovenských transakcích (s hodnotou od 1 do 5 mld. Kč), jakými bylo například poradenství při prodeji 100% podílu ve společnosti LMC (známé zejména jako provozovatele portálů jobs.cz a práce.cz) finské mediální skupině Alma Media. Na Slovensku jsme zastupovali například skupinu ČSOB v souvislosti s prodejem penzijního fondu ČSOB d.s.s. slovenské Poštové bance nebo skupinu Sekyra Group při prodeji 100 % akcií a obchodních podílů pěti dceřiných společností. Rok 2011 byl pro naši kancelář také velmi úspěšný, pokud jde o transakce v oblasti private equity.

Žebříček každoročně sestavuje americká ratingová agentura Thomson Reuters na základě informací o transakcích realizovaných v roce 2011. Kancelář Havel, Holásek & Partners získala prvenství již počtvrté za sebou. V minulých letech byla také několikrát oceněna v rámci průzkumu DealWatch, kde zvítězila v žebříčku právních firem, jež v České republice a v celé střední a východní Evropě nejčastěji poskytovaly právní poradenství při fúzích a akvizicích. V letech 2006 až 2011 se kancelář podílela celkem na více než 250 transakcích v oblasti fúzí, akvizic, prodejů a restrukturalizací podniků v hodnotě převyšující 300 miliard korun.

Advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners se pravidelně umísťuje na předních příčkách českých i zahraničních žebříčků. Například v loňském roce získala prestižní ocenění Who’s Who Legal Award 

jako nejlepší advokátní kancelář roku 2011 v České republice. Jako nejdoporučovanější kancelář byli právníci z Havel, Holásek & Partners oceněni v souteži Právnická firma roku. Také britská ratingová agentura Practical Law Company (PLC) ve svém mezinárodním žebříčku právnických kanceláří pro rok 2010 zařadila advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners na první místo mezi domácími právnickými firmami. Podle tohoto žebříčku je kancelář doporučována jako poradce pro 13 právních oblastí. Kancelář získala i ocenění ILO Client Choice Awards 2010 udělované mezinárodní ratingovou agenturou International Law Office (ILO) a stala se tak klienty nejlépe hodnocenou právnickou firmou v ČR. Podle analytické studie DealWatch obhájila advokátní kancelář Havel, Holásek & Partners v roce 2010 a v roce 2011 první místo v žebříčku právnických firem, které v České republice a v roce 2010 i v celé střední a východní Evropě nejčastěji poskytovaly právní poradenství při fúzích a akvizicích.

 

Pořadí právních poradců podle počtu středně velkých transakcí v rámci východní Evropy za rok 2011*

Pořadí

Advokátní kancelář

Počet transakcí

1.

Havel, Holásek & Partners

26

2.

Baker & McKenzie

23

3.

CMS

22

3.

LAWIN Group

22

5.

SORAINEN

20

6.

Freshfields Bruckhaus Deringer

19

6.

White & Case LLP

19

8.

Clifford Chance

18

9.

Linklaters

17

10.

Allen & Overy

15

Pořadí právních poradců podle počtu malých transakcí v rámci východní Evropy
 za rok 2011*

Pořadí

Advokátní kancelář

Počet transakcí

1.

Havel, Holásek & Partners

25

2.

LAWIN Group

21

3.

SORAINEN

19

3.

Baker & McKenzie

19

5.

CMS

18

6.

White & Case LLP

16

7.

Freshfields Bruckhaus Deringer

15

8.

Clifford Chance

14

9.

Linklaters

13

10.

Raidla, Lejins & Norcous

12

10.

Allen & Overy

12

* Zdroj: Thomson Reuters

O agentuře Thomson Reuters

Thomson Reuters je americká ratingová agentura poskytující informace světovým korporacím a profesionálům v oblasti legislativy, financí, daní, účetnictví, vědy, zdravotnictví a médií. Součástí této ratingové agentury je i tisková agentura Reuters, největší dodavatel informací z finančních, kapitálových a komoditních trhů.

Více informací na www.thomsonreuters.com.

 
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup