Advokátní kancelář HAVEL & HOLÁSEK radila v loňském roce u nejvíce fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě

Analytici ze společnosti DealWatch ve své studii pro rok 2009 zařadili advokátní kancelář Havel & Holásek na první místo v žebříčku právních firem, které nejčastěji poskytovaly právní poradenství při fúzích a akvizicích jak v České republice, tak v rámci střední a východní Evropy. Kancelář Havel & Holásek se v loňském roce podílela na více než 40 transakcích z oblasti fúzí a akvizic.

„Průzkum DealWatch je významným ukazatelem kvality jednotlivých právnických a poradenských firem. To, že se naše kancelář objevila na prvním místě mezi právními firmami nejen v Česku, ale i v rámci střední a východní Evropy dokazuje, že i česko-slovenská právnická firma dokáže úspěšně konkurovat mezinárodním právním konsorciím,“ říká zakládající partner advokátní kanceláře Jaroslav Havel a dodává: „Úspěch je to o to větší, že naše kancelář působí pouze ve dvou zemích z patnácti v rámci celého sledovaného regionu.“

Oproti loňsku, kdy se advokátní kancelář Havel & Holásek podílela na 44 transakcích (z toho 31 ukončených), se letošním roce v souvislosti s pokračující celosvětovou hospodářskou recesí předpokládá spíše stagnace či mírný růst počtu transakcí. Doposud nejúspěšnějším rokem kanceláře vůbec byl rok 2007, kdy se Havel & Holásek podíleli na víc než 50 transakcích v oblasti fúzí a akvizic, včetně 9 transakcí s hodnotou přesahující hranici 1 miliardy korun.

Umístění v žebříčku odráží důvěru klientů v advokátní kancelář Havel & Holásek jako jedné z nejdynamičtěji rostoucích právních firem na českém trhu. „Velice si důvěry svých klientů vážíme a jsme si plně vědomi, že náš úspěch roste společně s tím jejich, a to nejen v Čechách, na Slovensku ale i v dalších zemích střední a východní Evropy,“ říká Havel a doplňuje: „Bohužel zdaleka ne všechny transakce se našim klientům v loňském roce podařilo dotáhnout do úspěšného konce; mezi nedokončené transakce patří například poradenství Air France-KLM při připravované privatizaci ČSA nebo zastupování indického klienta KSK Power Ventur při zamýšlené akvizici 100% akcií jedné z největších evropských společností v oblasti energetického strojírenství, společnosti Škoda Power.“

Podle hodnoty uskutečněných transakcí se na prvním místě stejného průzkumu pro Českou republiku umístila kancelář Clifford Chance a pro region střední a východní Evropy kancelář Cleary Gottlieb Steen & Hamilton.

 
Aktuální informace
více ...
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup