Kontakt
Tato adresa je chráněna před spamboty, musíte povolit Javascript abyste ji viděli.
Jazyky:
český, anglický
Vzdělání:
Masarykova univerzita, Právnická fakulta, Brno (1998), titul Mgr.


Mgr. Romana Derková

Senior advokátka

Romana Derková je členkou právního týmu kanceláře zaměřeného na právo hospodářské soutěže, právo veřejné podpory a právo veřejných zakázek. Zaměřuje se na právo veřejných zakázek, ve kterém má díky svému předchozímu dlouhodobému působení na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže v pozici ředitelky Odboru kontroly veřejných zakázek jedinečné zkušenosti a know-how, spojené zejména s kontrolou zadávacích řízení a komplexní dokumentace zadavatele, s metodickým řešením dílčích otázek i s legislativní činností v této oblasti. Od roku 2004 se věnuje pravidelné přednáškové činnosti v oblasti veřejných zakázek a publikuje odborné články. Pravidelně také přispívá do odborných diskuzních fór zaměřených na problematiku veřejných zakázek v časopisu Veřejné zakázky.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracovala 9 let v Sekci veřejných zakázek na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, od roku 2007 jako ředitelka Odboru kontroly veřejných zakázek, v období od září 2009 do května 2010 rovněž jako zástupce místopředsedy Úřadu.

Významné případy právního poradenství

  • zpracování připomínek k návrhům zákonů o veřejných zakázkách (zákony č. 40/2004 Sb. a č. 137/2006 Sb.), ke koncesnímu zákonu (zákon č. 139/2006 Sb.) i k jejich následným novelizacím
  • zpracování desítek rozhodnutí Sekce veřejných zakázek Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže
  • zpracování významných výkladových stanovisek k zákonu o veřejných zakázkách
  • jednání s ústředními orgány státní správy v oblasti sjednocování výkladové praxe
  • jednání, metodické vedení a školení ostatních kontrolních orgánů (rady regionálních operačních programů, finanční úřady)
  • vedení kontrolních skupin při kontrolách v sídle zadavatelů podle zákona o státní kontrole
Copyright © 2011 - 2019 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup