Uskutečněné semináře

AKADEMIE HAVEL & PARTNERS

AKADEMIE HAVEL & PARTNERS vznikla s cílem nabízet vzdělávací akce v oblasti práva na nejvyšší úrovni.  Má k tomu všechny nezbytné předpoklady: špičkový tým všeobecně uznávaných odborníků a moderní výukové zázemí ve Florentinu.

Více...

Florentinum akademie

 

AKTUALITY


Právníci HAVEL & PARTNERS a lektoři její vzdělávací AKADEMIE přednášeli na letošním ročníku Školy lidských práv

Praha, 20. 9. 2018

Partner HAVEL & PARTNERS a ředitel její vzdělávací AKADEMIE František Korbel, Of Counsel a lektor AKADEMIE Filip Melzer, Counsel Jiří Kmec a advokát Martin Kopa vystoupili na workshopech Školy lidských práv 2018, týdenním intenzivním a prakticky zaměřeném vzdělávacím programu pro studenty právnických fakult z České republiky a Slovenska. Akci konanou ve dnech 9. – 15. září 2018 v Náměšti nad Oslavou pořádala  nezisková organizace Pro bono aliance a finančně ji podpořila i advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS.

alt

Workshop zástupců HAVEL & PARTNERS zahájil docent Filip Melzer, který se zaměřil na populární téma poslední doby – právo ve vztahu k autonomním strojům, konkrétně odpovědnost za autonomní vozidla. Po něm vystoupil František Korbel s přednáškou o povinnostech poskytovatelů služeb informační společnosti a v závěrečném bloku se Jiří Kmec a Martin Kopa věnovali Evropské úmluvě o lidských právech a judikatuře Evropského soudu pro lidská práva v kontextu tech a on-line světa.

V rámci programu Školy lidských práv 2018 dále vystoupili například soudkyně Ústavního soudu ČR Kateřina Šimáčková, veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová nebo prezident Unie státních zástupců Jan Lata.

HAVEL & PARTNERS podpořila druhý ročník česko-rakousko-slovenské letní školy soukromého práva

Praha, 27. 8. 2018

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS a její vzdělávací AKADEMIE i v letošním roce podpořila česko-rakousko-slovenskou letní školu soukromého práva. Ta proběhla ve dnech 21. – 25. 8. 2018 ve Velkých Bílovicích za účasti zvučných jmen současné civilistky. Organizaci letní školy formálně zaštiťuje a pořádá spolek Česká společnost pro studium práva německy mluvících zemí. Kancelář HAVEL & PARTNERS se stará o financování akce ať již přímou finanční podporou nebo zajištěním dalších sponzorů. Letos jím byla společnost Kooperativa ze skupiny VIG.

„Letos byly ústředními tématy letní školy vliv změny okolností na právní poměry a stavba na cizím pozemku. Studenti absolvovali například workshopy soudce rakouského Nejvyššího soudního dvora a jednoho z nejvýznamnějších současných rakouských civilistů profesora Georga Kodeka, docenta Petra Lavického a docentky Kateřiny Ronovské z Katedry občanského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, docentky Marianny Novotné z Trnavské univerzity nebo advokáta Jana Petrova. Nechyběli ani spoluautoři nového občanského zákoníků a lektoři naší akademie, docenti Filip Melzer a Petr Tégl,“ říká partner kanceláře HAVEL & PARTNERS a ředitel její vzdělávací AKADEMIE František Korbel.     

Cílem setkání studentů s akademiky i představiteli justiční a advokátní praxe je nejenom prohloubení dílčích znalostí v oblasti civilního práva, ale též vzájemná inspirace vycházející ze společné středoevropské právní tradice. „Naše kancelář chce aktivně přispívat k rozvoji a kultivaci právního prostředí, ve kterém žijeme. Pokud nastupující generace právníků získá lepší přehled o právu v okolních zemích, může z toho do budoucna těžit česká legislativa, soudnictví i advokacie,“ dodává František Korbel.

Jednacím jazykem letní školy je němčina. 

František Korbel pokřtil knihu Příběhy právních pojmů, další z řady sponzorovaných titulů HAVEL & PARTNERS

Praha, 3. 5. 2018

Ředitel vzdělávací AKADEMIE HAVEL & PARTNERS a partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS František Korbel pokřtil ve čtvrtek 3. 5. 2018 v pražské Literární kavárně knihu profesora a někdejšího místopředsedy Ústavního soudu ČR Pavla Holländera Příběhy právních pojmů. Vydání publikace, jež je další z řady titulů, které kancelář HAVEL & PARTNERS finančně podpořila, přišli osobně podpořit také předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský nebo profesor a bývalý děkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Aleš Gerloch.

alt

Příběhy právních pojmů vydalo Vydavatelství a nakladatelství Aleš Čeněk, s.r.o. a kniha je již k dostání v českých knihkupectvích podobně jako první české vydání bestselleru Global Issues in Legal Ethics pod názvem Globální problémy profesní etiky právníků, další ze sponzorovaných knih, jejíž křest proběhl v prostorách AKADEMIE HAVEL & PARTNERS loni v listopadu.  

HAVEL & PARTNERS již čtvrtým rokem rovněž financuje české a slovenské překlady vybraných titulů z nejúspěšnějších zahraničních publikací zaměřených na leadership, management či marketing. Loni kancelář podpořila například první české vydání světově proslulé knihy o rodinných firmách Dilemmas of Family Wealth (Rodinné firmy na rozcestí).   

DALŠÍ AKTUALITY >>

Přihlášení a cena

V záložce Vzdělávací akce naleznete seznam všech seminářů a u každého též jednoduchý přihlašovací formulář.

Základní cena každého semináře činí 3.500,- Kč bez DPH. V nabídce máme také zvýhodněné balíčky a klientské slevy. Pro více informací nás kontaktujte na emailu akademie@havelpartners.cz.

Semináře “na přání”

Dávate přednost seminářům “šitým na míru”, které odrážejí vaše individuání potřeby? Kontaktujte nás na emailu akademie@havelpartners.cz.

Expertizy a konzultace

Potřebujete nezávislé posouzení problému špičkovými akademiky nebo si chcete sjednat osobní konzultaci? Kontaktujte nás na emailu akademie@havelpartners.cz.

Copyright © 2011 - 2018 HAVEL & PARTNERS s.r.o. | website by Red Knight s.r.o.
popup